Kuidas teenusepakkuja vahetamisel e-maile üle tuua

  Print
  1. Loo meie serveris e-posti konto, vt juhendit siit.
  2. Loo oma kasutatavas e-posti kliendis (nt Outlook või Thunderbird) uus kasutajakonto kasutades eelmises punktis loodud e-posti konto andmeid. Palun pane tähele, et "incoming" serveriks peab olema määratud IMAP (mitte POP3!) ja serveri aadressina sisesta IP aadress, mille leiad liitumisel saadud kirjast "Tere tulemast!" ("serveri IP aadress"). Hiljem tuleb kindlasti muuta sisestatud IP mail.teiedomeen.ee vastu!
  3. Kui oled e-posti kliendis oma uue kasutajakonto kasutamiseks valmis loonud, vali teine konto (eelmise teenusepakkuja serveris) ja vali nt inboxis asuvad kirjad ja 'lohista' (kopeeri/kleebi) need uude loodud kasutajakonto alla. Sedasi kopeeritakse vana teenusepakkuja juures olevad kirjad meie serverisse. Olenevalt kirjade mahust ja Sinu internetiühenduse kiirusest, võib antud protseduur võtta aega kuni paar tundi.

Antud toimugu eelduseks on mõlemas serveris ja e-posti kliendi kasutajakontol IMAP protokolli kasutamine ja et domeeninimi ja seotud teenused lahenduvad veel eelmise teenusepakkuja serverisse.

Kui antud protseduur ei õnnestu, võta ühendust oma eelmise teenusepakkujaga ja palu neil endale saata e-posti failid maildir formaadis (formaat on oluline!). Seejärel edasta need meile ja püüame e-mailid Sinu eest taastada (kuid ei saa seda garanteerida).


Did you find this article useful?  

Related Articles


  • Comments

Add Comment

Replying to  

Login

 
Forgot password?

Language